Title | The Greatest Goal |
Agency | Publicis Italy |
Campaign | Cheers to All Fans, Men Included |
Advertiser | Heineken |
Brand | Heineken |
Date of First Broadcast/Publication | 2022 / 5 |
Business Sector | Beers, Ciders, Lagers |
Media Type | Television |
Length | |
Market | Egypt, United Kingdom, Greece |
More Information | https://fresherfootball.heineken.com/ |
Audio Post Production | String and Tins |
Editing Company | Whitehouse Post |
Advertising Manager | Bram Westenbrink |
Advertising Manager | Daniela Iebba |
Advertising Manager | Guilherme De Marchi Retz |
Advertising Manager | Rob van Griensven |
Advertising Manager | Laurens Griep |
Advertising Manager | Jonathan O’Lone |
Advertising Manager | Benjamin Blanco |
Advertising Manager | Thomas Mulders |
Global Chief Creative Officer | Bruno Bertelli |
Chief Creative Officer | Cristiana Boccassini |
Chief Creative Officer | Mihnea Gheorghiu |
Executive Creative Director | Milos Obradovic |
Global Creative Director | Sandra Bold |
Art Director Supervisor | Marie Poumeyrol |
Associate Creative Director | Corina Patraucean |
Associate Creative Director | Nicolò Carrassi |
Art Director | Daniele Tesi |
Creative Team | Thiago Jacon |
Creative Team | Conor Barry |
Global Chief Strategic Officer | Bela Ziemann |
Strategy Director | James Moore |
Global Data Strategist | Ilko Petkov |
Global Strategy Director | Daniel Vargas Gomez |
Global Ethnography Director | Mina Baginova |
Chief Creation Officer | Francesca Zazzera |
Agency TV Producer | Sanam Bartoletti |
Digital Producer | Florin Marica |
General Manager | Eleni Charakleia |
Global Client Services Director | Paola Natellis |
Group Account Director | Luigi Palma |
Account Supervisor | Martina Colombo |
Account Executive | Tinatin Prangishvili |
Executive Creative Director | Andrey Tyukavkin |
Agency Producer | Erica Lora Lamia |
Agency Producer | Sanam Bartoletti |
Production Company | Good People |
Director | Ali Ali |
Director of Photography (DOP) | Farhad Ghaderi |
Executive Producer | Khaled Zaki |
Head of Production | Sarah Touma |
Producer | Veta Chatziioannou |
Producer | Omar Khalil |
Digital Producer | Eugenia Papapanou |
Digital Director | Thanos Mitsios |
Director of Photography (DOP) | Evangelos Polychronopoulos |
Editor | Neda Zag |
Editor | Enrico Munarini |
Offline Editor | Tommaso Bianchi |
Digital Offline Editor | Andrea Besana |
Post Production | Framestore |
Executive Post Producer | Helen Hughes |
Post-production Producer | Jake Saunders |
Production Coordinator | Poppy Chadwick |
VFX Supervisor | Nick Pittas |
VFX Lead | Judy Roberts |
VFX Artist | Edwin So |
VFX Artist | Eileen Chan |
VFX Artist | Jason Farrow |
Post Production | Prodigious |
Head of Post Production | Alfredo Beretta |
TV Post-production Producer | Alina Chaplygina |
Online Artist | Franco Tonnarelli |
Online Artist | Sandro Iurini |
VFX Lead | Adolfo Navire |
Rotoscoping | Stefano Moretto |
Rerecording Supervision | Treble Rebel |
Rerecording Supervision | Nitzan Hoffmann |
Music Licensing | MassiveMusic |
Music Licensing | Dolf Bekker |
Colorist | Simon Bourne |
Colorization | company 3 |
Sound Design and Mix | Lawrence Kendrick |
Sound Design and Mix | Jim Stewart |
Sound Design and Mix | Joe Wilkinson |
Sound Producer | Alina Miroshnichenko |
Sound Studio | Top Digital |
Sound Engineer | Roberto Serra |
Sound Producer | Sandra Caccia |
Art Buyer | Veronica Bottanelli |
Photographer | James Marcus Haney |
Production Company | Sfera Production |
Retoucher | Beppe Volpini |
Photography Studio | Platinum FMD |
Media Agency | Dentsu Red Star |
Global Strategy Partner | Richard Wright |
Media Global Client Lead | Kate Hinz |
Media Global Digital Director | Ricardo Lopes |
Digital Agency | Boomerang |
Creative Director | Tanya Ponomareva |
Associate Creative Director | Gerard Joosten |
Digital Creative | Jasmin Stephenson |
Editor | Gerard Milling |
Editor | Shebanjah Klaasen |
Post-production Producer | Lina Joukhadar |
Digital Producer | Vic Krens |
Digital Producer | Anna Potashkina |
Project Manager | Lea Degove |
Account Director, Digital | Charlotte Grotenhuis |
Production Company | Sweetshop |
Director | Jakob Marky |
Director of Photography (DOP) | Luke Jacobs |
Executive Producer | Justin Edmund-White |
Executive Producer | Morgan Whitlock |
Producer | Theo Youngstein |
Production Manager | Heeva Hamed |
Production Assistant | David Maart |
Production Assistant | Jordan B Maxwell |
Editor | Ben Canny |
Editor | Stuart Greenwald |
Social Editor | Matteo Marzano |
Colorist | Luca Parma |
Audio Post Production | screenplay |
Production Company | Goal |
Client Director | Ginnie Dobson |
Account Director | Michael Brownrigg |
Strategist | Miles Chambers |
PR Agency | M&C Saatchi Sport & Entertainment |
PR Director | Ross Watson |
PR Account Director | Laura Mcdonnell |
PR Account Executive | Kinglsey Dare |
Actor / Celebrity | Alex Scott |
Actor / Celebrity | Thierry Henry |